termální voda

Voda je základem našeho života. Je to tekutina, bez které by nemohl existovat život a která má pro lidský organismus nezastupitelnou roli. Česká republika patří k zemím, kde je obrovské množství minerálních pramenů. Jejich bohatství je možné považovat za dar přírody, který je daný především skladbou geologického podloží, které se zde zformovalo před mnoha miliony let. Prameny jsou různého složení a o některých se ví, že mají i léčivé účinky.

Přírodní léčivé minerální vody jsou roztoky solí, které obsahují velké množství minerálních látek a vzácných stopových prvků, které jsou pro lidský organismus nezastupitelné a nenahraditelné a prospívají mu mnoha způsoby. Jsou důležité pro stavbu enzymů, hormonů, pro funkci nervového a imunitního systému, pro paměť a i celkově nezbytné k obnově a udržení zdraví. Vody jsou unikátní svým obsahem rozpuštěných solí a rozpuštěného oxidu uhličitého a podle jejich obsahu jsou také klasifikovány.

Termální voda z přírodního léčivého pramene Žerotín se řadí mezi nejkvalitnější sirné termální vody v České republice. Tato termální voda z lázní Velké Losiny obsahuje velké množství sirných sloučenin, minerálů a dalších prvků důležitých pro lidské zdraví jako je vápník, draslík, sodík, křemík, železo, zinek, fluor a další. Tato termální voda je velmi cenným typem léčivé minerální vody - je jedinou prostou sirnou termální vodou v České republice o teplotě kolem 36°C.

Termální voda z lázní Velké Losiny se velmi osvědčila při léčbě některých kožních onemocnění jako je lupénka, akné či atopický ekzém a už z minulých století jsou potvrzené efekty na tato kožní onemocnění. V lázních Velké Losiny se zdroj využívá po staletí k zevní balneaci formou koupelí a k hydrokinezioterapii v rehabilitačních bazénech, pro dospělé i děti, indikován je k léčbě kožních, pohybových, oběhových a neurologických onemocnění. Termální vodou z pramene Žerotín je ve Velkých Losinách také napájen termální park THERME LOSINY. Tato unikátní sirná termální voda je obsažena také v naší lázeňské kosmetice THERMELOVE.

Přesná charakteristika vody: přírodní slabě mineralizovaná uhličitano-sodná sirná voda, termální, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny metakřemičité, hypotonická.

Zdroj obsahuje:
sodík 68 mg/l, uhličitany 58 mg/l, sírany 26 mg/l, hydrogenuhličitany 10 mg/l, fluoridy 5,6 mg/l, chloridy 12 mg/l a dále pak nízké hladiny minerálů a mikronutrientů jako je: lithinum, draslík, vápník, hořčík, stroncium, železo, mangan, hliník, zinek, molybden, cesium, rubidium, bromidy, forsforečnany.
Hydrogensulfid: 3,45 mg/l
Kyseliny: kyselina boritá 0,3 mg/l a kyselina křemičitá 92 mg/l.

 Termální voda z lázní Velké Losiny

 

Zajímají Vás produkty s termální vodou?

THERMELOVE - ZÁKLADNÍ ŘADA s TeRmÁlNÍ VODOU

THERMELOVE - S TERMÁLNÍ VODOU A SÍROU NA PROBLEMATICKOU POKOŽKU