Pokožka se sklonem k ekzému

Atopický ekzém je jedno z nějčastějších kožních onemocnění, které ve věku do 10 let postihuje v různé formě až 20% dětí. Bylo by však mylné domnívat se, že u dospělých se onemocnění vyskytuje zřídka. Bohužel, incidence onemocnění stále stoupá a vyšší zastoupení je v ekonomicky rozvinutých státech. Potvrzuje se tak předpoklad o působení nevhodného životního prostředí a životosprávy. 

Atopický ekzém je geneticky podmíněné, chronické, zánětlivé kožní onemocnění, charakterizované suchou kůží a intenzivním svěděním. Častá je současná kombinace s atma bronchiale, kde proto hovoříme o tzv. dermorespiračním syndromu. Hlavním problémem atopického ekzému je příliš suchá a svědící pokožka. Za naprosto klíčovou lze tedy považovat pravidelnou opakovanou aplikaci promazávacích prostředků tzv. emolientií.

Pokožka atopických pacientů bývá často velmi citlivá a reagující na jakýkoliv podnět, proto je potřeba každý nový produkt nejdříve vyzkoušet na malém kousku pokožky. Osvědčeným pomocníkem v tomto případě jsou koupele, ať už přímo v lázních nebo domácí koupele v přírodních minerálních solích. Na postižená místa můžete také několikrát denně aplikovat sirnou termální vodu THERMELOVE ve spreji, která je vhodná již pro děti od narození. Důležitá je i následná péče o pokožku pomocí promazávacích přípravků. Vyzkoušet můžete produkty se sírou THERMELOVE®. Sirná termální voda a přidaná síra v této dermokosmetice dezinfikuje ložiska ekzémů a unikátní směsi bylin a dalších aktivních ingrediencí napomáhají ke zklidnění pokožky a její regeneraci.  K očistě pokožky je možné využít také sirné mýdlo THERMELOVE®.

Přečtěte si také náš článek MUDr. Jany Povalové: Trápí Vás atopický ekzém?

Termální voda THERMELOVE

TERMÁLNÍ VODA VE SPREJI

Termální voda k péči o normální i problematickou pleť vhodná i pro děti již od narození. Zklidňuje podrážděnou pokožku, zmírňuje svědění.

cena: 109 Kč

Jodobromová koupelová sůl THERMELOVE

JODOBROMOVÁ KOUPELOVÁ SŮL

Vysoce minerální jodobromová sůl příznivě působí při kožních onemocněních jako je lupénka, akné či ekzémy. 

cena: 159 Kč

Koupelová sůl z mrvého moře THERMELOVE

SŮL Z MRTVÉHO MOŘE

Vysoce minerální sůl z mrtvého moře, která napomáhá při regeneraci pokožky a pozitivně působí na pokožku s kožními problémy.

cena: 159 Kč

Tělové mléko s panthenolem THERMELOVE

HYDRATAČNÍ Tělové mléko

Tělové mléko s panthenolem obsahuje přírodní minerální vodu z termálního pramene a unikátní kombinaci olejů a bambuckého másla.

cena: 279 Kč

Tělové mléko s panthenolem a sírou

Tělové mléko se sírou

Tělové mléko s panthenolem a 3% síry vhodné k péči o problematickou pokožku. Obohaceno o panthenol a gerániový olej.

cena: 279 Kč

Pleťový krém s gerániovým olejem THERMELOVE

KRÉM SE SÍROU

Krém udržuje přirozenou hydrataci pokožky, má zklidňující účinky, reguluje tvorbu kožního mazu.

cena: 399 Kč