Pokožka se sklonem k lupénce

Psoriáza neboli lupénka je tzv. autoimunitní, chronické, zánětlivé, geneticky podmíněné onemocnění. Postihuje přibližně 3 až 6 % populace, nejčastěji v období dospívání či v dospělosti ve věku 40 až 50 let. Výskyt je však bohužel možný v každém věku, stejně u mužů jako u žen. Není bez zajímavosti, že u mužů bývá průběh těžší, není to však pravidlem.

Provokačním faktorem pro výsev lupénky je nejčastěji traumatická situace (úmrtí v rodině, ztráta zaměstnání, rozvod), dále infekce - zejména streptokokové a vedlejší účinky některých léků. Charakter choroby ve většině případů neovlivňuje délku života, výrazně však mění jeho kvalitu, proto je třeba o pokožku pravidelně pečovat a to i v době, kdy je lupénka plně zhojena.

K očistě ložisek lupénky je vhodné používat mýdlo s obsahem termální sirné vody a poté aplikovat tělové mléko, některý z hydratačních krémů nebo oleogelů. Na ložiska ve kštici lze použít 2 - 3x týdně šampon THERMELOVE.

Termální voda THERMELOVE

TERMÁLNÍ VODA VE SPREJI

Termální voda z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny k péči o normální i problematickou pleť. Zklidňuje podrážděnou pokožku.

cena: 129 Kč

Sirné mýdlo se šalvějí THERMELOVE

Sirné mýdlo se šalvějí

Přírodní sirné mýdlo obsahuje termální vodu z lázní Velké Losiny, gerániový a avokádový olej a šalvějové silice.

cena: 129 Kč

Meduňková koupelová sůl THERMELOVE

JODOBROMOVÁ KOUPELOVÁ SŮL

Vysoce minerální jodobromová sůl čístí a vyživuje pleť, napomáhá její regeneraci a zvyšuje imunitu lidského organismu.

cena: 149 Kč

Zklidňující šampon THERMELOVE

šampon S Tea Tree Oil

Obsahuje termální vodu z léčivého pramene lázní Velké Losiny a Tea Tree Oil. Je vhodný pro pokožku hlavy se sklonem k ekzému a lupénce.

cena: 199 Kč

Tělové mléko s panthenolem THERMELOVE

Tělové mléko s panthenolem

Tělové mléko s panthenolem obsahuje přírodní minerální vodu z termálního pramene a přírodní éterické oleje.

cena: 199 Kč

Tělové mléko s panthenolem a sírou

Tělové mléko se sírou

Tělové mléko s panthenolem a sírou obsahuje minerální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny a gerániový olej.

cena: 219 Kč

Sirný šampon proti lupům THERMELOVE

Sirný šampon proti lupům

Účinný šampon obsahující sirnou termální vodu z léčivých pramenů lázní Velké Losiny, bílé jmelí, vlaštovičník a 1% síry.

cena: 219 Kč

Pleťový krém se sírou a gerániovým olejem THERMELOVE

Pleťový krém se sírou

Zklidňující krém pro pleť s projevy akné, lupénky a atopického ekzému. Obsahuje termální vodu z lázní Velké Losiny a gerániový olej.

cena: 239 Kč