Nejčastější dotazy

V této sekci odpovídáme na Vaše nejčastější dotazy. Potřebujete poradit s výběrem vhodného produktu a nenašli jste odpověď? Zeptejte se nás, rádi vám poradíme. Pokud máte vážnější kožní problémy a uvítáte konzultaci odborníka - dermatologa, máte možnost zaslat dotaz naší spolupracující dermatoložce MUDr. Kateřině Macháčkové v  poradně dermatologa nebo nás kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře, mailem či telefonicky.


Suchá pleť, akné:
Dobrý den, je mi 17 let a chtěla bych se zeptat, jak mám pečovat o svou pleť. Je suchá, mám pocit pnutí a tvoří se mi malé pupínky. Trpím také lehkou formou akné, které se pokouším léčit pleťovou vodou s obsahem alkoholu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ve Vašem případě jde zřejmě o přesušení pleti v rámci léčby akné. Doporučujeme se nejprve poradit s Vaším dermatologem. Pleť s akné je především potřeba vhodně hydratovat a zároveň regulovat tvorbu kožního mazu. Na mytí pokožky doporučujeme sirné mýdlo THERMELOVE. K hydrataci pokožky vyzkoušejte gel na akné se sírou. Na výběr máme jak produkty se sírou na mastnější pokožku, tak i šetrnější produkty bez síry na každodenní použití. Z produktů bez síry můžete vyzkoušet regenerační krém THERMELOVE. Jeho jemná konzistence umožňuje pohodlné roztírání a vstřebávání, krém pokožku zjemňuje a zvláčňuje, podporuje hydrataci a regeneraci pokožky.


Mastná pleť, akné:
Dobrý den, 
mám mastnou, tmavší, problematickou a aknózní pleť. Používám teď běžný krém na normální až suchou pokožku a krycí make-up. Kryje dobře, ale v průběhu dne se mi vytvoří jakési „šupiny". Prosím poraďte, je to krémem, make-upem nebo krátkou dobou mezi nanešením krému a make-upu?

Dobrý den, citlivá a problematická pleť obvykle vyžaduje speciální kosmetiku. Klasické krémy si mnoho žen s citlivou pletí nemůže vynachválit, ale ve Vašem případě by bylo potřeba pleť stabilizovat a nepoužívat vysloveně krémy na suchou pleť. Náš krém se sírou THERMELOVE s obsahem sirné termální vody napomáhá eliminovat kožní problémy včetně toho, že díky síře napomáhá vyčistit pleť od černých teček a ucpaných pórů.Obsažené ingredience zároveň pronikají do hlubších kožních vrstev, pokožku regenerují a napomáhají udržovat v rovnováze. K hydrataci je vhodné používat také sirnou termální vodu THERMELOVE ve spreji.


Seboroická dermatitida:
Dobrý den, 
jaké produkty byste doporučili na seboroickou dermatitidu pro muže 40 let. Děkuji

K mytí problematické pokožky můžete využít sirné mýdlo THERMELOVE či sirný šampon THERMELOVE, který lze použít i jako tělový sprchový přípravek. K následné hydrataci pak doporučujeme tělové mléko s panthenolem a sírou THERMELOVE. To ošetří zanícená ložiska, pokožku zklidní a zároveň hydratuje. Nutno zdůraznit, že u seberoické dermatitidy se jedná o chronickou nemoc způsobenou genetickou dispozicí a nemoc je často recidivující. Využitím našich produktů můžete docílit výrazného zlepšení příznaků, ale bohužel nelze očekávat úplné uzdravení. Stejně jako u atopické dermatitidy doporučujeme také koupele v sirné vodě např. Termálních lázních Velké Losiny nebo Ostrožská Nová Ves.

Jsou sirné produkty vhodné také na seboreu?
Seborea neboli seboroická dermatitida je chronické recidivující onemocnění vyskytující se zejména v obličeji, ve vlasech i na trupu jako žlutorůžová ložiska krytá žlutavými mastnými šupinami. Zevní léčba záleží na rozsahu a závažnosti postižení. V akutní fázi při zhoršení lokálního nálezu léčba spočívá v aplikaci mírně účinných až slabých kortikoidních přípravku, dle potřeby i v kombinaci s antibakteriálními přísadami. Sirné produkty jsou vhodné jako doplňková péče. Používání sirných přípravků k mytí a následné promazávaní mlékem se sírou či krémem se sírou je vhodné také jako prevence.


Atopický ekzém:
Dobrý den, již od dětství trpím atopickým ekzémem. Nyní je mi 27 let a stále na něj trpím. Vím, že se jedná o onemocnění, které nelze úplně vyléčit. Pomáhá některý z vašich výrobků alespoň ke zmírnění projevů? Děkuji.

Dobrý den, základem a prvním krokem by měla být konzultace s Vaším dermatologem. Pokožka atopických pacientů bývá často velmi citlivá a reagující na jakýkoliv podnět, proto je potřeba jakýkoliv nový výrobek nejdříve vyzkoušet na malém kousku pokožky. Osvědčeným pomocníkem v tomto případě jsou koupele v sirné vodě např. v lázních Velké Losiny a následná péče o pokožku pomocí přípravků THERMELOVE. Sirná termální voda a přidaná síra v kosmetice dezinfikuje ložiska ekzémů a unikátní směsi bylin a dalších aktivních ingrediencí napomáhají ke zklidnění pokožky. K očistě pokožky doporučujeme sirné mýdlo THERMELOVE. Vhodné je pokožku také často, několikrát denně promazávat. Vyzkoušejte naše tělová mléka, která se snadno roztírají a díky panthenolu pokožku zklidňují a regenerují.


Lupénka:
Dobrý den, prosím o radu. Již několik let se potýkám s lupénkou. Zkouším vše co se namane, změnu stravování, léčebné pobyty atd. Ráda bych se zeptala, který z Vašich produktů byste doporučili k péči o moji pokožku. Ložiska mám nejvíce ve vlasech, na krku a na loktech. 
Děkuji

Dobrý den, děkujeme za Vaši důvěru v naše produkty. V případě lupénky je nasnadě využití našich sirných produktů a stejně jako u ostatních kožních nemocí i zde mohou být nápomocné pravidelné koupele v sirné termální lázně v lázních Velké Losiny. Na pokožku hlavy, ramen a krku je ideálním pomocníkem šampon se sírou THERMELOVE s obsahem termální vody z výše uvedených lázní. Šampon lze použít také na mytí pokožky celého těla. Síra působí na ložiska lupénky a desinfikuje je. Obsažené přírodní oleje zároveň pokožku hydratují a není tak příliš vysušená.  Vhodné je několikrát denně pokožku postříkat sirnou termální vodou THERMELOVE. Vyzkoušet můžete i koupele v soli z mrtvého moře či jodobromové soli.


Růžovka:
Mám růžovku. Pomůže mi sirná kosmetika?
Růžovka je kožní onemocnění postihující hlavně nos, tváře, čelo a bradu. Ze začátku se objevuje přechodné zčervenání pokožky, později je trvalé a objevují se rozšířené žilky – cévní forma. Rosacea (růžovka) může postihnout také oči nebo víčka – oční forma. Tyto formy se mohou vyskytovat samostatně či souběžně, ale může i jedna přecházet do druhé. Zhoršujícími faktory je celá řada zevních vlivů, zejména těch, které zvyšují překrvení obličeje. Patří sem například horké nápoje, pálivá a kořeněná jídla, alkohol, změny teplot a také sluneční záření. Nezbytnou součástí péče o pokožku je dlouhodobé vyloučení nebo alespoň minimalizace všech možných provokačních faktorů a používaní vhodné dermokosmetiky. U růžovky je znám dobrý účinek sirných přípravků díky svým protiplísňovým, keratolytickým a inhibičním účinkům na Demodex folliculum (roztoč parazitující na člověku), který se v nemalé míře podílí na vzniku a zhoršování růžovky. Zde je vhodné umývat pokožku sirným mýdlem.


Problémy nohou:
Jak se zbavit plísně na nohou? 

Plísňová infekce nohou se nejčastěji vyskytuje na kůži mezi prsty. Může se projevovat jako zčervenání pokožky s olupováním kůže a někdy může i svědit. Často se vyskytuje u sportovců a do rizikové skupiny patří i ti, kteří využívají veřejné prostory jako jsou plavecké bazény, společné sprchy a šatny, kde je vlhko, teplo a lidé zde chodí naboso. Riziko nákazy zvyšuje poškozená kůže jako jsou různé ranky, odřeniny nebo jiná drobná poranění, která se mohou stát vstupní bránou pro plísňové infekce. K zabránění vzniku je důležitá zejména prevence. Ve společných prostorách, zejména u bazénu nebo sauny, používejte vlastní otevřenou obuv. Noste vzdušné bavlněné ponožky. Vhodné je také používat sirné mýdlo, které obsahuje 6% síry. Ta má výrazný antibakteriální účinek a působí také proti kvasinkám, proto je mýdlo vhodné i jako prevence k mytí několikrát týdně. Při výskytu obtíží je možné po umytí promazávat pokožku krémem na nohy se sírou. Při přetrvávání obtíží navštivte svého kožního lékaře.