Letní péče o pleť

Přestože se většina z nás těší na léto, kdy je krásně, teplo a svítí sluníčko, pro naši pokožku není ostré sluneční záření zrovna optimální. Také pokožce vadí klimatizace, která ji vysušuje a dehydratuje. Jak se správně o pleť v horkých letních dnech starat si můžete přečíst na následujících řádcích.


Jak se v létě správně starat o pleť?

Kdy jindy věnovat péči o pleť více pozornosti než v horkých letních dnech, kdy je naše pokožka vystavována mnoha nepříznivým faktorům jako je ostré sluneční záření, střídání horkých venkovních prostor a vychlazených klimatizovaných místností a pokožce v létě hrozí také dehydratace. Tyto negativní aspekty se na pleti někdy neprojeví ihned, nicméně až po několika měsících či letech, kdy může dojít k výskytu hlubokých vrásek, rychlejšímu stárnutí pleti, změnám na mateřských znaménkách či k nadměrné tvorbě pigmentových skvrn. Připravili jsme si pro Vás pár tipů, jak správě o pleť během léta pečovat.

Zbavte pleť nadbytečného mazu a zanesených pórů

Díky většímu pocení během letních dnů dochází k vyplavování škodlivých toxinů z lidského těla. Toto je samo o sobě velmi užitečným procesem, nicméně s nadměrným pocením přichází i nadměrné ucpávání pórů, které vede buď ke zvýšené produkci mazu na pleti či přímo k tvorbě různých vyrážek, projevům akné a místnímu zarudnutí. Doporučujeme Vám proto pleť každý večer důkladně čistit. Vhodné je k tomu například speciální sirné mýdlo THERMELOVE®, které zbaví pleť mastnoty a příliš ji nevysuší. Pokožka bude po umytí svěží a zdravě čistá. Mýdlo má navíc antibakteriální účinky, takže pleť zbaví i nevhodných mikroorganismů. Poté vždy aplikujte svůj oblíbený krém a pleť hydratujte. Vhodný je například krém s termální vodou THERMELOVE®.

Víte, že síra působí i proti plísním?

Síra má výborné antiseptické a antibakteriální účinky, snižuje svědivé projevy kožních obtíží, zklidňuje pokožku a působí i proti plísním. Naše sirné mýdlo patří v létě k nejprodávanějším produktům, protože pobyty v přírodě a na koupalištích bývají provázeny sníženou úrovní hygieny, delší pěší výlety a horské túry nás pak nutí být delší dobu v uzavřené pevné obuvi. Často se pak objeví plíseň na nohách, která přitěžuje jak lidem s citlivou pokožkou, tak i těm úplně zdravým. Rychlým a efektivním řešením, jak se vyhnout uvedeným letním problémům, může být preventivní používání sirného mýdla, které obsahuje termální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny, přírodní oleje, silice a 6% síry. Své uplatnění nachází především v letním období při cestování.

V létě pokožku osvěžujte a hydratujte!

Hydratace je společně s používáním dostatečné sluneční ochrany nejdůležitějším krokem ke zdravému tělu a zdravé pokožce během léta. Hydratovat je nesmírně důležité jak zevnitř v podobě dodržování pitného režimu, tak zvenku pomocí hydratační kosmetiky. Nejlepšími pomocníky jsou zde hydratační krémy, tělová mléka či k osvěžení termální voda ve spreji. Termální vodu doporučujeme nosit vždy u sebe, abyste ji kdykoliv v případě potřeby mohli aplikovat. Naše malé 50ml balení termální vody THERMELOVE® je praktické a velmi skladné. Je proto ideální volbou do každé kabelky či na cestování. A dámy pozor – termální voda může posloužit také jako fixace pro Váš make-up. Pokud chcete, aby Vaše líčení zůstalo dlouho krásné a svěží, před odchodem z domu naneste termální vodu pár střiky rovnoměrně na obličej. Minerály, které jsou obsažené v produktu, líčení na pleti uzamknou a udrží je na místě i během dne.

Ulevte pokožce po slunění

Po odchodu ze sluníčka se doporučuje pokožku řádně ošetřit zklidňujícím tělovým mlékem. Nejlépe ale takovým, které obsahuje panthenol, který má zklidňující a regenerační účinky. Zklidníte pokožku a můžete tak předejít i následnému loupání spálené kůže. Ne vždy se nám podaří trávit čas na slunci bez toho, aniž by to na ní nezanechalo žádné, byť jen nepatrné následky. Vyzkoušejte naše hydratační tělové mléko THERMELOVE® s pantheloem. Vaše pokožka Vám bude vděčná.

Dopřejte si relaxační koupel

Nepojedete letos v létě k moři? Dopřejte si alespoň pravidelné koupele bohaté na minerály. Po náročném dni by si mělo odpočinout celé naše tělo i mysl a koupel je k tomu ideální. Vyzkoušejte třeba naši koupelovou sůl z mrtvého moře THERMELOVE® , která je vysoce minerální a má významné terapeutické účinky na celou řadu zdravotních problémů. Podporuje detoxikaci, uvolňuje napětí ve svalech, blahodárně působí na klouby a zmírňuje stres. Už naši předci věděli, že koupele napomáhají při nespavosti či různých bolestech a působí blahodárně na celý organismus.

Všechny tyto produkty zakoupíte v našem e-shopu www.lovespa.cz nebo ve vybraných lékárnách.

Přejeme Vám krásné léto.