2. 9. 2021

Jak pečovat o pleť na podzim

Přichází podzim, který bývá obdobím určitého zklidnění a zpomalení. Změny počasí a chladnější teploty ale mohou mít vliv i na naši psychiku a následně i pokožku, proto jí věnujte náležitou péči a dopřejte jí důležité minerály, které potřebuje k tomu, aby byla krásná a zdravá.


Po létě je pro pokožku velmi důležitá její hydratace a regenerace. Ideální jsou k tomu právě naše produkty, které obsahují mineální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny. Sirné minerální prameny v sobě nesou velké množství minerálních látek a vzácných stopových prvků důležitých pro lidské zdraví, přirozeně pokožku hydratují a doplňují minerály. Jak správně pečovat o svoji pleť a pokožku v nadcházejícím sychravém počasí Vám poradíme společně s dermatoložkou, MUDr. Kateřinou Macháčkovou, které jsme položili několik otázek.

Má podzim větší vliv na určité kožní PROBLÉMY?

Ano, podzim je obdobím, kdy se velmi často setkáváme se sezónním zhoršením seboreické dermatitidy či lupénky. U obou zmíněných onemocnění je důležité dbát na správnou životosprávu, sestavit si vhodný jídelníček s omezením alergenů, ostrých a kořeněných jídel, dopřát si dostatek spánku, vyhýbat se infekcím a především eliminovat stres. Ne vše je v našem současném životním rytmu možné provést okamžitě, avšak pravidelná a důsledná péče o nemocnou pokožku vždy vede ke zmírnění obtíží. Zde můžeme využít jako doplněk léčby termální vodu ve spreji THERMELOVE a následně krém či tělové mléko stejné značky, které také obsahují přírodní léčivý zdroj – sirnou termální minerální vodu z lázní Velké Losiny. Tato přírodní minerální voda přispívá k navození hojivých procesů a může tak být vhodným doplňkem k lázeňské kúře nebo částečně může nahradit lázeňskou péči v domácím prostředí. Každopádně pokožka je pak lépe hydratovaná, odšupená, bez nežádoucího mikrobiálního osídlení, ustupuje pocit svědění. Častým projevem bývá také seboroický ekzém ve vlasech, kdy nemocné přivádí do kožních ordinací svědění a lupy. Tyto obtíže velmi dobře reagují na sirný šampon s minerální sirnou vodu, který omezuje tvorbu lupů nebo šampon s tea tree oil, který má zklidňující účinky.

Máte nějaký tip, jak správně pečovat o pleť na podzim?

Každé roční období je specifické, co se týká péče o pleť. Podzimní kosmetika by se měla zaměřovat na obnovení rovnováhy pleti, protože pokožka v tomto období potřebuje dostatek ochranných lipidů, minerálů a hydratačních látek. Podzim je přechodné období, kdy je potřeba pleť dokonale připravit na studenou zimu, do níž by měla pokožka vstupovat v nejlepší možné kondici. Proto je po létě velmi důležitá její hydratace. Vždy je důležité pleť nejprve vyčistit a až následně aplikovat krém.

 

Přejeme Vám hezký podzim.