23. 7. 2021

Trápí Vaše nohy v létě plísně a kvasinky?

Teplé letní počasí přímo vyzývá k výletům, kempování a letním radovánkám u vody. Pobyty v přírodě a na koupalištích jsou ale občas provázeny sníženou úrovní hygieny, sdílením sociálního zařízení v kempech a u bazénů, a to je ve většině případů provázeno výskytem plísní a kvasinek všeho druhu. Jak jim předcházet a v případě obtíží s nimi rychle zatočit si přečtěte níže!


V letním období se čím dal častěji potýkáme s extrémními teplotními výkyvy, které jsou velmi zatěžující nejen pro náš termoregulační systém, ale také pro pokožku, která je jeho součástí. Pobyty v přírodě a na koupalištích jsou také občas provázeny sníženou úrovní hygieny, sdílením sociálního zařízení v kempech a u bazénů. Delší pěší výlety a horské túry pak provází nutnost delšího pobytu v uzavřené pevné obuvi. A kde je vlhko a teplo, tam se často vyskytují nejrůznější plísně a kvasinky, které přitěžují jak lidem s citlivou pokožkou, tak i těm úplně zdravým. Ne každý kožní problém lze totiž vyléčit hned a velkou část klientely v dermatologických ordinacích po skončení prázdnin tvoří pacienti s plísní v meziprstí, mykózou nehtů, kvasinkovým postižením v oblastech zapářky aj.

Rychlým a efektivním řešením, jak se vyhnout uvedeným letním problémům, může být pravidelné preventivní používání sirného mýdla. Sirné mýdlo THERMELOVE obsahuje termální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny, přírodní oleje a silice a 6% síry. Obsažená síra má výborné antiseptické a antibakteriální účinky, snižuje svědivé projevy kožních obtíží, zklidňuje pokožku a působí i proti plísním. Své uplatnění nachází především v letním období jako preventivní prostředek při cestování. Mýdlo se vejde do každé kosmetické kapsičky a jeho využití je opravdu mnohostranné. Mýdlo je díky obsahu síry a sirné termální vody doporučováno k péči o pokožku postiženou ekzémy, lupénkou nebo akné a je vhodným pomocníkem jak pro dospělou, tak i dětskou pokožku.

Krásné léto!